12. Október | 2021

Užitočné rady ako osviežiť interiér

Poznáte to, po chvíli ako žijete vo svojom dome či byte si zvyknete skoro na všetko, čo vidíte okolo seba. Vaša podlaha sa môže opotrebovať, no vy ste na jej vzhľad tak zvyknutí, že jej takmer nevenujete pozornosť. To ale môže znamenať, že vás zároveň prestanú trápiť kazy a nepekné chyby, ktoré sa dajú ľahko opraviť. Časom je ich proste ľahšie ignorovať.
Stáva sa to každému! Nenechajte sa však naraz pohltiť všetkými vecami, ​​ktoré potrebujú zlepšenie. Existuje niekoľko jednoduchých opráv, ktoré môžu zlepšiť vzhľad vášho interiéru a váš domov tak rozžiariť.
 
Skúste stráviť nejaký čas preskúmaním svojho interiéru a následným premaľovaním v týchto štyroch špecifických oblastiach.
 
1. Dvere
Každý deň prechádzate prednými dverami. Nevybledla im časom farba? Neštiepi sa? Nie je zastaraná? Premaľovanie predných dverí dodá vášmu domu okamžitú sviežosť. V prípade, že je súčasná farba na dverách nepoškodená, bez škrabancov alebo prasklín, stačí dvere len pretrieť. Vo väčšine prípadov sa ale vyplatí dvere obrúsiť a nanovo natrieť. Náter je potom krajší a má dlhšiu životnosť.
 
2. Oživte svoj interiér
Ak od maľovania uplynul nejaký čas, je pravdepodobné, že vyzerá gýčovo. Premaľovanie interiéru môže vášmu domovu dodať krásny nový vzhľad. Zmena farieb stien je jedným z najjednoduchších a najdostupnejších spôsobov rýchleho osvieženia vášho domova. Nemusí ísť pri tom o nič prevratné. Pri výbere farby stien treba mať na pamäti význam farieb, aby na vás nový priestor nepôsobil zle, prípadne aby izbu opticky nezmenšil.
 
3. Chodba
Ak máte malé deti, zostúpte na ich úroveň a pozrite sa na steny chodby. Našli ste niečo? Pri odtlačkoch rúk na stenách bývajú „páchateľom“ zvyčajne deti, ktoré sa stien dotýkajú najčastejšie. Ako potom vyčistiť tie špinavé odtlačky prstov? Je jednoducho načase premaľovať. Maľovanie celej chodby je zvyčajne najlepšia cesta, pretože farby časom blednú a je takmer nemožné zladiť presnú farbu vašej steny.
 
4. Kúpeľňa
Je možné, že počas skúmania vášho interiéru prídete nato, že prioritne je potrebné vymaľovať vašu kúpeľňu. Niet divu! Pravidelná vlhkosť, časté používanie, prach a drsnejšie chemikálie v čistiacich prostriedkoch sa v tomto malom priestore skombinujú a stenám vašej kúpeľne dajú poriadne zabrať. Maľovanie kúpeľne môže pôsobiť odstrašujúco, našťastie sa však väčšinou jedná o menší priestor, ktorý zvládnete vymaľovať za jedno poobedie.
 
Ak potrebujete pomoc s osviežením interiéru vášho domova, ozvite sa nám, radi pomôžeme!